Rreth Nesh


Vintage Radio eshte radio vendore me qender ne Shkoder e cila transmeton ne frekuencen 88.1 FM me shtrirje ne Qarkun e Shkodres, dhe te Lezhes. Ne transmetojme 24 ore ne dite ne 7 ditet e javes. Ne kemi synim transmetimin e muzikes se mire qe nga krijimi i saj e deri ne ditet tona. Sllogani i Vintage Radio eshte “Good Music”. Vintage Radio transmeton ne stereo dhe i ofron degjuesve dhe sherbimin RDS (Radio Data System). Ne transmetojme live-streaming dhe ne internet ne faqen tone zyrtare vintageradio.al. Objektivi i Vintage Radio eshte te formoje e edukoje brezat e sotem e te ardhshem me muziken qe ka bere epoke dhe ka edukuar gjenerata te tera ne te kaluaren. Ne vemendjen e punes tone jane kenget dhe kengetaret me te famshem te historise se muzikes duke perfshire te gjitha zhanret dhe rrymat duke filluar qe nga Boogie Voogie, Rock N` Roll e deri tek rrymat me trendy te kohes. Pjese e punes sone edhe dhe trajtimi dhe kultivimi me shume kujdes i muzikes se perzgjedhur shqiptare e shkodrane. Pjese e rendesishme e punes tone eshte dhe shperndarja e informacioneve social-kulturore. Ne u sherbejme me perkushtim degjuesve tane per ti informuar ato lidhur me eventet artistike qe ndodhin ne Bashkine e Shkodres e me gjere. Vintage Radio, eshte radio vendore me qender ne Shkoder, vendodhja e studios eshte ne Rrugen: Xheladin Fishta (Mahalla e Cakajve), Nr: 129. Vintage Radio eshte e pajisur me license trasnmetimi nga Autoritetii Mediave Audiovizive AMA ne Tirane.

Kjo eshte Radio e brezave te rinise shkodrane qe enderruan per liri, kjo eshte radio e te gjitheve, kjo eshte radio e muzikes se mire. Ne emer te gjithe qytetareve shkodran, miqve, shokeve qe enderruan per nje te ardhme me te mire permes muzikes se radiove europiane te cilen e degjuam per dekada te tera me dashni e devocion, tashme ne kemi nje altoparlant te cilin e marrim me vehte, ne kemi Vintage Radio. Edhe emri yne eshte pjese e se memories, pjese e emocioneve dhe dashineve tona permes valeve te radios. Vintage eshte memoria e ime, eshte memoria e jone, ajo do te mbetet gjithmone.

Ishte muzika Jazz, e me vone Rock N` Roll, Pop etj, te cilat sollen frymen per te enderruar per nje dite te mire. Ishin pikerisht valet e Radios se athereshme ato qe na e kthyen rinine tone ne Vintage. Kjo eshte faqja e radios vendore “VINTAGE” RADIO

Me muzike te mire, me Radio, formohen breza me enderren per nje jete me te mire, me dashuri per muziken dhe artin, radio eshte impuls i jetes sonte, eshte frymemarrje, eshte gjaku qe qarkullon ne dejet tona. Muzika per te qene e mire, duhet te ndjehet, e ne permres Vintage Radio ju sjellim momente qe te fluturoni permes ndjesive.

Me kenaqesi mirepresim sygjerimin tuaj. Mund te na shkruani dhe ne Viber e WhatsApp permes numrit tone +355 67 30 81 001. Email: marketing(at)vintageradio.al. Duke ju falenderuar qe klikuat ne faqen tone, ju urojme momente te kendshme ne shoqerine e muzikes se Vintage Radio. Faleminderit.